V Praze byla zahájena výstava fotografií „10 let v Evropské unii“

Přes padesát velkoformátových fotografií z databáze České tiskové kanceláře je od dnešního dne vystaveno pod širým nebem na pražské Kampě. Fotografie zachycují významné oficiální události i momenty z každodenního života související s členstvím České republiky v Evropské unii. Většina fotografií je z období po 1. květnu 2004, kdy ČR do EU vstoupila, ale některé snímky ilustrují i dobu náročných jednání, která vstupu předcházela.

Slavnostní zahájení výstavy proběhlo v Museu Kampa v Sovových mlýnech a k přítomným hostům promluvili Oto Novotný, poradce předsedy vlády, Jiří Majstr, generální ředitel České tiskové kanceláře, Zdeněk Velíšek, komentátor České televize, a Jan Michal, vedoucí Zastoupení Evropské komise v ČR.

Výstava umístěná na chodníku vedoucím od budovy Musea Kampa k Lichtenštejnskému paláci je přístupná bezplatně až do 30. dubna 2014. Poté se fotografie přesunou na další místa v metropoli a od července až do konce roku si ji budete moci prohlédnout i v dalších městech České republiky. Podrobný harmonogram výstavy najdete zde.

Projev Zdeňka Velíška na vernisáži výstavy „10 let v Evropské unii“