Prohlédněte si zahrady Strakovy akademie a fotografie z archivu ČTK

Tento víkend se veřejnosti otevírají zahrady Strakovy akademie – sídla Úřadu vlády České republiky. Brány do zahrady, která je zapsána v mezinárodním seznamu památek UNESCO, se otevřou již tuto sobotu v 10:00. Zároveň se úřad poprvé v historii připojí k mezinárodní akci Víkend otevřených zahrad, která souběžně probíhá například v Anglii, Portugalsku či na Slovensku. Více o této akci naleznete na adrese www.vikendotevrenychzahrad.cz.

Kromě samotné zahrady, která vznikla podle návrhu významného zahradního architekta Františka Thomayera, si budou návštěvníci moci prohlédnout také výstavu fotografií u příležitosti 10. výročí vstupu České republiky do Evropské unie. Výstava představuje unikátní fotografie z databáze České tiskové kanceláře zachycující období od vstupu České republiky do EU dne 1. května 2004 do současnosti. Fotografie nabízejí vzácný pohled na desetileté působení ČR v Evropské unii a připomínají důležité milníky našeho členství.

Další informace: http://www.vlada.cz/cz/media-centrum/ocekavane-udalosti/14–29–cervna-2014-urad-vlady-cr-po-trech-letech-znovu-otevre-svou-zahradu-verejnosti-119825/